Tlačové správy

GLAMI podľa Deloitte Technology Fast 50 jednou z najrýchlejšie rastúcich firiem

BRATISLAVA, 11.12. 2019 – Najväčší vyhľadávač módy GLAMI oslavuje šesť rokov od svojho vzniku. Za dobu svojho pôsobenia ovládol trh nielen v Českej republike, odkiaľ pochádza, ale aj v ďalších 13 európskych krajinách. GLAMI v tejto chvíli expanduje na nový kontinent a vstupuje na trh v Brazílii. S medzinárodným tímom, ktorý sa skladá z viac ako 100 členov, je podľa rebríčka Deloitte Technology Fast 50 jednou z najrýchlejšie rastúcich firiem v strednej Európe. Zároveň najväčším nezávislým celoeurópskym vyhľadávačom módy. Do konca roka plánuje priniesť módnym e-shopom tržbu vo výške 7 834 400 eur. Doteraz sprostredkoval 12 miliónov produktov od 3 tisíc partnerských e-shopov.

Glami ocenenie

Počet online e-shopov s módou rastie každým dňom. V Slovenskej republike, ktorá bola prvou krajinou, kam české GLAMI expandovalo v roku 2016, je v tejto chvíli približne okolo  3 000  e-shopov s módou. Priveľký výber a prehľadávanie veľkého množstva e-shopov zaberie pomerne veľa času. Presne tu vstupuje do hry módny vyhľadávač, ktorý zhromažďuje produkty z e-shopov na jednom mieste.

GLAMI vzniklo v roku 2013 v Českej republike. V priebehu nasledujúcich rokov,  služba expandovala do Slovenska, Nemecka, Francúzska, Rumunska, Maďarska, Grécka, Ruska, Turecka, Bulharska, Slovinska, Chorvátska a Španielska. Celková mesačná návštevnosť portálu je 25 miliónov ľudí, čo z neho robí najväčší vyhľadávač módy v strednej Európe. Spoluzakladateľ GLAMI Tomáš Hodboď bol českým časopisom Forbes menovaný jedným z 30 najúšpešných ľudí pod 30 rokov. V nedávnej dobe GLAMI získalo ocenenie v rebríčku spoločnosti Deloitte CE Technology Fast 50 a stalo sa 20. najrýchlejšie rastúcou technologickou firmou v strednej Európe a obsadilo 9. miesto medzi najlepšími firmami v Českej republike.

Aký je príbeh tohto úspechu?

Za založením GLAMI stojí Tomáš Hodboď spoločne s Michalom Jirákom z investičnej skupiny Miton, tú môžete nájsť za najúspešnejšími projektmi na českom internete. Obaja zakladatelia sa stretli v roku 2007 počas práce na Heuréke, ktorá je známa ako porovnávač cien produktov z rôznych e-shopov. Michal Jirák založil a riadil Heuréku. Tomáš Hodboď, vtedy študent na Technickej Univerzite v Liberci, prišiel do firmy ako brigádujúci študent počas vysokej školy. Neskôr sa stal je dôležitou súčasťou. Heuréka časom zožala obrovský úspech. V čase jej predaja, v roku 2011, mal Tomáš Hodboď iba 24 rokov.

Tomáš a Michal, ako úspešné duo, pokračovali po predaji Heureky spoločne ďalej. Experti na vyhľadávanie a porovnávanie produktov, Hodboď a Jirák vedeli, že online nakupovanie oblečenia prebieha úplne inak, ako nákupy iných produktov. „Keď si kupujete mobilný telefón, cena je veľmi dôležitá, ale oblečenie si ľudia kupujú najmä očami. Nehľadajú najnižšie ceny pre konkrétne bundy alebo sukne – oblečenie a doplnky nemôžu byť porovnávané na základe ceny, pretože každý kúsok je dizajnovo a kvalitatívne unikátny,“ hovorí Michal Jirák.

Zlepšovanie technológií

A to je dôvod prečo sa GLAMI celú dobu od svojho založenia až dodnes zameriava na neustále zlepšovanie technologických funkcií. Umelej inteligencie a vyhľadávacích filtrov. Vďaka nim každý zákazník nájde kúsky, ktoré zodpovedajú jeho osobnému vkusu, veľkosti, strihu alebo etickým názorom. Funkcia Wishlist – zoznam prianí napríklad zákazníkovi posiela notifikácie v okamihu, kedy je jeho obľúbený kúsok v zľave a tak má jednoducho prehľad o všetkých kúskoch v zľave na jednom mieste.

Módny vyhľadávač si dáva tiež za cieľ pomáhať ľuďom nakupovať zodpovednejšie a zmysluplnejšie. Tomu slúži nová sekcia zameraná na udržateľné značky, ich príbehy a podpora lokálnych dizajnérov. “Vždy sa snažíme implementovať najlepšie a najefektívnejšie funkcie pre nákup oblečenia ako prví na českom a slovenskom trhu. Dobrým príkladom je unikátne vyhľadávanie pomocou obrázkov a špeciálne filtre na materiály a udržateľnú módu.” dodáva Tomáš Hodboď, CEO GLAMI.

 O GLAMI:

6 rokov práce

14 krajín

3000 e-shopov

12 miliónov produktov

25 miliónov návštevníkov mesačne

GLAMI je vyhľadávač módy, ktorý spája milióny zákazníkov a stovky rozdielnych značiek a e-shopov pod jednou strechou. GLAMI výrazne zjednodušuje objavovanie a nakupovanie módy vďaka použitiu umelej inteligencie, ktorá umožňuje smart produktovú klasifikáciu a personalizovaný výber módy.

 

„Fast-growing startup n.20” v CEE podľa Deloitte.

 

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Tlačové správy