BývanieTechnika

ETA vyvinula tyčový vysávač Aqualio bez vreciek, kábla a pre alergikov

ETA, známy výrobca spotrebičov z Českej republiky, v poslednej dobe najvýraznejšie zaujal vysávačom s vodnou filtráciou, ktorý dostal príznačný názov Aqualio. Zaujímavý je pritom hneď pre niekoľko faktov a vychytávok, s ktorými je vyzbrojený. Určený pre bežnú domácnosť prináša inovácie s ktorými sa bežne nestretávame. Aj preto ide o unikátny prístroj. Nepráši, pre alergikov predstavuje výborného pomocníka s tými najvyhľadávanejšími funkciami, vodnou filtráciou zaistí zachytenie aj drobného prachu, no taktiež si poradí aj s roztočmi a zárodkami plesní, ktoré zneškodňuje UV svetlom. Stále by pritom predajcovia neskončili s jeho prednosťami, ak by začali práve vymenovaním týchto.

vysavac ETA Aqualio a jeho vlastnosti, cena, popis

Vysávač Aqualio: jeho vlastnosti a cena

Cena vysávača sa v predaji na internete pohybuje okolo 270 EUR. V porovnaní s inými vysávačmi podobnej kvality je to však stále dostupná cena, pričom plusom pri výbere je ešte niekoľko ďalších vychytávok. Dizajnovo elegantný kúsok s peknou hnedou farbou, sa výborne drží v ruke bez nutnosti skláňania a namáhania chrbtice. Nečistoty sa zachytávajú vo vodnej filtrácii, odkiaľ ich dostanete ľahko vyliatím tekutiny, alebo presitkovaním pevných nečistôt skôr, ako voda skončí v umývadle. Filter na odpadovú vodu z filtrácie je pritom súčasťou balenia, podobne ako kefové nadstavce, alebo stojan pre postavenie vysávača.

vysavac ETA Aqualio a jeho vlastnosti, cena, popis

Výraznou časťou prístroja je priezor do nádoby s vodným filtrom. Počas vysávania je na ňom jasne viditeľná miera znečistenia a vidíte tak hneď, ako veľmi účinný tento prístroj je. Aqualio je mimoriadne účinný vysávač. Jeho silný ťah z kobercov rôznej dĺžky vlasu dokáže získať nečistoty, ktoré iné vysávače obchádzajú a to aj vzhľadom na fakt, že nemá privádzanú energiu cez káble, ale z akumulátora. Vysávač na baterky tak môžete nosiť po miestnostiach bez naťahovania prívodného kábla. Rovnako tak s ním môžete cestovať na návštevu k rodičom povysávať.  Nabíjanie silného akumulátora prebieha pomocou malého pripojiteľného trafa do klasickej elektrickej siete.

Výnimočné prednosti vysávača Aqualio

Vysávač má určité prednosti s ktorými sa posúva viac a viac do popredia medzi ostatnými vysávačmi. Sami ho môžeme porovnávať s niekoľkými typmi vysávačov, s ktorými prichádzame do styku. Pre vodnú filtráciu neprepustí prach, zvládne veľmi dôkladne vysať nečistoty, chĺpky, aj vlasy, či vypadané pierka zachytené v koberci. Silné kefy sa postarajú práve o zachytené nečistoty. Všetky nečistoty a mikróby, ktoré by sa do vysávača dostali, môže „doraziť“ UV svetlo určené na dezinfekciu. Súčasťou vysávača je však aj LED prisvietenie plochy pred vysávačom, čím je vysávanie v tmavších miestnostiach a na svetlu neprístupných miestach ešte pohodlnejšie.

vysavac ETA Aqualio a jeho vlastnosti, cena, popis

Kým výkondizajn sú určite prednosťami, ďalšia je naozaj prekvapením, ktoré však pozornejší používatelia vyčítali z celého názvu niektorých predajcov. Stojaci vysávač je v skutočnosti zložený z dvoch prístrojov. Klasický stojaci vysávač má v sebe vysúvací a celkom samostatný malý ručný vysávač. S ním je veľmi ľahká manipulácia, rovnako tak má akumulátorový pohon a zvládne prácu všade tam, kde sa pre veľkosť nedostane vysávač veľký. Pomôže napríklad pri čistení sedačiek, stolov, auta, postelí a tiež povedzme pri čistení plyšových hračiek od prachu.

Prezentačné video odhaľujúce viac o vzhľade a fungovaní vysávača Aqualio.

 

Dôvetok k článku a produktu

Názor na produkt nebol zaplatený a ovplyvnený vedomým a želaním výrobcu o obsahu tohto článku. Názor na vysávač Aqualio vychádza bez podpory spoločnosti Eta a bez vedomia spoločnosti o portáli Komercne.eu. Dôvod prípravy článku a názoru bola reálna skúsenosť s výrobkom.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Bývanie