Kultúra a umenie

Najnovšia kniha Dana Browna, Pôvod, vychádza vo februári 2018

Najnovší Dan Brown sa už v predaji objavil. Kniha Origin, o ktorej sa nevedelo pred vydaním veľa, zaujala svet a podobne, ako Dan Brown získal slušné počty predajnosti, dialo sa tomu tak aj pri najnovšom diele. Origin, po slovensky Pôvod, sa na Slovensku objaví vďaka vydavateľstvu Ikar, ktoré vydáva všetky knihy od Dana Browna. Kniha sa v predaji objaví až 7. februára, no dovtedy je k dispozícií aspoň predobjednávka.

Dan Brown Pôvod v slovenčine

V prípade predobjednávok je vhodné nepridávať do objednávok aj iné knihy, keďže s najväčšou pravdepodobnosťou vám všetky knihy prídu naraz, až po získaní knihy do zásoby až začiatkom februára 2018. Ešte zatiaľ nie je jasné, koľko strán bude mať slovenská verzia. Anglický originál vydalo ešte v roku 2017 ako novinku vydavateľstvo Doubleday, patriace pod Penguin Random House LLC, New York. Preklad má na svedomi Otakar Kořínek.

O príbehu knihy Pôvod:

Ktokoľvek ste. V čokoľvek veríte. Všetko sa mení. Robert Langdon, harvardský profesor symbolistiky a náboženskej ikonografie, prichádza do Guggenheimovho múzea v Bilbau. Má sa tu zúčastniť na prezentácii objavu, ktorý „navždy zmení tvár vedy“. Prezentáciu má jeho priateľ a bývalý študent Edmond Kirsch, štyridsaťročný vedec a magnát, ktorého pre jeho veľkolepé vynálezy a smelé predpovede mnohí považujú za kontroverznú osobnosť celosvetového formátu. Tento významný večer nemá byť výnimkou. Kirsch tvrdí, že zverejní svoj prelomový objav týkajúci sa základov ľudskej existencie, ktorý môže mať ďalekosiahle následky.
Langdona a stovky ďalších hostí zaskočí, keď sa starostlivo pripravený večer zmení v chaos. Kirscha zavraždia, skôr než stihne oznámiť svoj objav. Langdon, ktorý sa ocitne v ohrození života, musí ujsť spolu s riaditeľkou múzea Ambrou Vidalovou. Zamieria do Barcelony a podniknú nebezpečný pokus vypátrať heslo, ktorým sa dá dostať ku Kirschovmu objavu.
Protivník je však vždy o krok pred nimi. Langdon a Vidalová v úsilí vylúštiť heslo nachádzajú iba záhadné náznaky a odkazy na moderné umenie. Napokon objavia stopy vedúce k pravde, ktorá dosiaľ nebola známa a skutočne otrasie celým svetom.

Kniha je v predpredaji na BUX.sk so zľavou 22% pre registrovaných zákazníkov a v zľave 20% pre kohokoľvek.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Kultúra a umenie

Komentáre sú ukončené