televízia

Chartshow hudobná šou s Adelou Banášovou – dobrá či zlá?

Chartshow Adela4. marca sme si asi viacerí nenechali ujsť nový hudobne zameraný formát šou Chartshow s Adelou Banášovou ako moderátorom. Markíza túto šou prezentovala dlhodobo, zároveň bola prekvapením pre tých, čo očakávali Búrlivé víno. Bez preháňania možno šou hodnotiť ako formát, ktorý má šancu zaujať a pobaviť. Podobná šou nie je. V minulosti sme sledovali Hudobné legendy na STV, ktoré boli výnimočnou a veľmi bohatou reláciou. Práve touto šou možno inšpirovaná, no nakoniec idúca podľa svojho scenára, je Chartshow. V nej sa známym spôsobom rôzne osobnosti, alebo len známy ľudia prihovárajú svojimi názormi k jednotlivým skladbám, ktoré majú zaznieť.

Hudobné zaujímavosti ako blesk
Chartshow sa snaží priniesť zaujímavosti zo sveta hudby. Výborne. To nemožno hodnotiť zle. K mnohým starším skladbám sa vo svojich reláciách vracala v rámci víkendov VIVA, neskôr VIVA Metropol. Prinášať hudobné pikošky chce mať aj poriadny prehľad. Aj na to je v Chartshow priamo samostatný človek, ktorého vidieť a spolupracuje s moderátorkou. Počas odznievaných skladieb sa v dolnom ľavom rohu občas nejaká zaujímavosť objaví. Je však na šľak trafenie, keď je rozšírená na dva riadky a vy aj napriek rýchlemu čítaniu stíhate prečítať prvé 4 slová z prvej vety. Hudobné pikošky tak nakoniec nemajú žiaden zmysel, ak sú neviditeľné. Pozastavovať obraz skrátka nestihnete.

Hostia
Včerajší diel mal troch hostí. Maroš Kramár, Karin Hajdu a Daniel Dangl absolvovali niekoľko rozhovorov, ale zároveň aj neobyčajnú ochutnávku. Divákov mohol poriadne prekvapiť Maroš Kramár, ktorý ochutnal larvu múčneho červa, slimáka a kefír. Nemal najmenší problém s dvoma neobyčajnými gastronomickými prekvapeniami. Možno aj preto, že je skúsený cestovateľ a spoznal miesta, kde sa tieto pochúťky bežne vyskytujú v jedálničku. Karin Hajdu mala menšie prekvapenia, kým Dangl síce uhádol lúčneho koníka, no nezjedol ho. Aj keď pri ňom nevedno, či je hosťom, alebo spolumoderátorom. V prípade ak pozvú ako hosťa Katarínu Brychtovú, tá bude nepochybne hlavným moderátorom pri prvej vete. U Dangla to ešte nie je jasné.

Humor a animácie nechýbajú
Relácia nie je len o hudbe. Včerajšia tematika bola zameraná na lásku. Čiže aj niekoľko sprievodných animácií v šou sa týkalo lásky, vzťahov a k tomu mali pripravených pár dokrútok s odborníkmi. Šlo tak napríklad o vábenie, párenie rôznych druhov, či ukážku toho, ako sa správa opačné pohlavie, keď sa mu niekto druhý páči. Tým sa zo šou stala zábavná šou nie len čisto o hudbe. Trochu poučná, čiže znova sa objavili zaujímavé fakty v dokrútkach.

Adela je originál
Adela je moderátorkou, ktorú je potrebné poznať trochu osobne, vnímať ju ako človeka a hlavne ženu, ktorej profesia je moderovať a vedieť sa obracať v tejto brandži. Je žiadaná a obľúbená. Napriek tomu počuť, že je Adely príliš. Nuž teda nech kritik prepne. Nikto ho nenúti stáť na Markíze a neprepnúť si. Na Slovensku máme viac ako 30 televízií (cez SmartBOX od Antiku je to ešte viac s aj malými regionálnymi) a k tomu aj ďalšie vytvárajú alternatívny program. Adely je možno príliš, no ešte viac je Daniela Dangla, ktorého máme za povinný inventár aj v Milujem Slovensko. Milujem Slovensko má teraz pauzu, aby všetkého dobrého veľa naraz nebolo, čiže Dangla uvidíme opäť aj v budúcom Chartshow a zrejme aj tom ďalšom. Adelin humor je nenásilný, občas zvláštny, ale to hlavne pre ľudí, ktorí ho nechceli a nechcú ani teraz pochopiť. V konečnom dôsledku je to však humor, ktorý je súčasný viac, než čokoľvek iné. Je to jej formát a svojim spôsobom sa ho zhostila dobre.

Prvé miesto ako najlepší zamilovaný song Slovákov vyhrala známa skladba od Richarda Mullera. Neuveriteľné, po Michalovi Dočelomanskom a jeho Ľúbim ťa, hoci ide o prespievanú pesničku, ani chýru ani slychu. Hudobné vystúpenie Lukáša Adamca, ktorý spieval skladbu od Bon Jovi a ani vystúpenie Richarda Mullera a jeho Milovanie v daždi, nepatrili medzi výborné výkony. Kým prvý bol ukričaný a hlasovo vzdialene podobný na originál, druhý miestami akoby neisto a unavene.

Rád si však pozriem ďalšie vydanie, ak nebude žiaden alternatívny plán. Ako pozadie k práci to totiž nebolo ani zlé a občas to úspešne pripútalo pozornosť.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia