televízia

Nová relácia na Markíze, 2 na 1, Cibulková ako hosť a drzý Kennedy

KOMENTÁR: Markíza už o niekoľko dní predstaví novú televíznu šou 2 proti 1. Jej moderátorkou má byť Adela Banášová, ktorej médiá hovoria Vinczeová, aj keď sami si nedokážeme na túto zásadnú zmenu zvyknúť. Možno už čoskoro si však aj diváci samotní budú ťažko zvykať na formát šou, ktorej podstatou je pourážať a ponížiť určitým spôsobom hlavného hosťa večera. Tým prvým bude Dominika Cibulková, slovenskú úspešná tenistka, ktorú máme možnosť vidieť už niekoľko dní, či dokonca týždňov v prvej upútavke v rôznych situáciách a úlohách.

2 na 1 relácia a Cibulková ako prvý hosť

V zahraničí populárne formáty šou, kde sa známe osobnosti ocitnú v trochu netradičných úlohách, ovláda ich príkazmi niekto v zákulisí, alebo sú vystavení kritike niekoho celkom iného, sa v našich končinách veľmi neobjavujú. Šou, ktorá je plná urážok a primitívneho humoru sa však stala pred časom doménou TV JOJ, najmä vďaka formátmi hľadania manželiek pre starých mládencov, farmárov a ďalšie reality show vrátane tej poslednej zoznamovacej, Take Me Out.

Samko Kennedy, ideš dopredu

To, čím sa tentoraz pokúša Markíza zaujať diváka, je opakujúce sa ukážky zachytávajúce detského herca s neobyčajným menom, Samka Kennedyho, ako známej tenistke „nakladá“. Hodnotí jej outfit nezmyselným, ba priam až primitívnym spôsobom. Televízia mohla do ukážky použiť to najväčšie vyvrcholenie jeho invektív, hoci tie väčšie môžu byť pre diváka stále pripravené ako prekvapenie. Nezmyselné výroky herca, ktorý je ešte v absolútnych začiatkoch a aj ako o hercovi o ňom nemožno ešte celkom hovoriť, majú diváka zaujať. Cibulkovej by sa mohli výroky dotknúť, avšak pre druh formátu a prípravu pred nakrúcaním tomu tak možno nakoniec nebolo.

Oveľa zásadnejší je efekt. Mladý divák pozoruje u Samka Kennedyho druh správania, ktorý má byť považovaný za nevhodný. Tu je však vystavený do popredia. Zviditeľnením inak bezvýznamnej tváre sa tak nakoniec dostáva do popredia vulgárnosť a drísty bez servítky od príliš malého človeka. Veľkosťou, významom, dosiaľ ukázanými schopnosťami. Ale to je práve účelom tejto relácie. Vyprovokovať diváka, naštvať. Priniesť zmiešané pocity a pourážať. Aspoň prvá ukážka sa o to postarala a priláka tak úspešne mnoho divákov.

Ak ste rovnako tak nikdy nepočuli o Samkovi Kennedym, neprišli ste o nič zásadné. Herec, ktorý sa objavil v seriály Prázdniny sa objaví v ďalšej šou, ktorú však môžeme pokojne odignorovať. Nič hodnotné nám totiž neprinesie. Isté je, že pán Kennedy štartuje kariéru a nie je to kariéra politika.

foto: ukážka

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia