Voľný čas

Zahrali sme si stolovú hru Tučniaci na ľade pre jedného

Podľahli sme reklame. Výrazná televízna reklama v posledných týždňoch propagovala hru, ktorá je na trhu už viac ako rok. Tučniaci na ľade predstavuje zábavnú stolovú hru, ktorá je prekvapivo určená pre jedného hráča. Jediný jeden si vystačí sám so sebou a využíva pri jej hraní len hlavu a ruky. Pri vyhľadávaní tejto hry nám bolo jasné, že patrí medzi najpredávanejšie a najžiadanejšie stolové hry a tak sa ani nečudujeme, že na ňu toľko ľudí reflektuje. Čím je tak zaujímavá?

Tučniaci na ľade

Malý opakovateľný hlavolam
Hra sa skladá z podložky, ktorá vizuálne tvorí morskú hladinu. Do tejto hladiny zapadá 5 dielikov ľadových panelov, ktoré však nie sú celkom pevné, pretože každý dielok má jednu časť posúvateľnú. Docielite tak vznik celkom iného tvaru a s týmto tvarovaním následne dokážete docieliť aj požadovaný tvar s tučniakom na palube. Súčasťou je manuál, v ktorom nájdete úlohy vo viacerých úrovniach obtiažnosti. Môžete si pozrieť niekoľko príkladov a splniť ich napríklad na čas. Tučniaky sú tak logickou hrou, či hlavovalom. Využívate nutnosť premýšľať, sem tam urobiť nejaký pohyb rukou a zmeniť tvar ľadovej kocky tak, aby sedel. Oficiálne je hra určená pre všetkých nad 6 rokov, ale zabaviť dokáže aj dôchodcov, šikovné 5 ročné dieťa a aj starého 30 ročného capa zaťaženého na hry počítačové.

Hra vyzerá výborne, je naozaj pekná. Je ideálnym darčekom do domácnosti s viacerými deťmi, kde sa hra môže prestriedať medzi viacerými hráčmi. Určená pre jediného hráča nepotrebuje spoluprácu a pomoc iných, hráč si vystačí sám. Skladanie pritom trvá pár minút, viac nie. Ak aj trvá, a hráča si hra drží, je to na dobrej ceste. Tento druh hlavolamov síce nedokáže konkurovať počítačovým hrám, no ponúka príležitosť na vlastné súťaženie, keď vypnú prúd, zábavu na výletoch s deťmi, či dokonca na školách. Skúste to na čas. Súperiť proti iným, ukázať sa pred ostatnými. Hra má skrátka tú výhodu, že sa dá ňou súperiť s časom.

Momentálne sa dá vyhrať na ZN.sk, prípadne kúpiť v akomkoľvek poriadnom hračkárstve a obchode zameranom na stolové hry.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Voľný čas