Tlačové správy

Hľadáte kvalitné hračky pre deti? Niekoľko rád, ako si vybrať

Všetky deti sa radi hrajú. Prostredníctvom hry sa rozvíjajú ich zručnosti, kreativita a získavajú nové vedomosti. Ak hľadáte kvalitné hračky, ktoré si deti rýchlo obľúbia, pomôže vám v tom niekoľko jednoduchých tipov.

hračky

Čo sa im páči?

Základom pri výbere nových hračiek sú obľúbené činnosti vašich detí. Ak máte dcéru, ktorá sa rada stará o bábiky, vyberte jej novú kuchynku, oblečenie pre bábiky, kočík, autosedačku alebo iné príslušenstvo. Chlapci so zmyslom pre rýchlosť sa potešia novému autíčku na ovládanie alebo autodráhe. Takto vybrané hračky iste neskončia na dne úložného boxu alebo skrinky.

Nákup podľa veku

Hračky sú prispôsobené deťom rôznych vekových kategórií. Zatiaľ čo najmenší si vystačia s hrkálkami a hrazdičkou na hranie, batoľatá už potrebujú aj ďalšie vnemy. Môžete vybrať rôzne edukačné hračky zamerané na spoznávanie farieb a tvarov alebo zvieratiek. Deti v tomto veku milujú rôzne zvuky. Okrem zvukových knižiek a iných hračiek im môžete vybrať aj prvé hudobné nástroje.

Väčšie deti sa radi hrajú na rôzne povolania, dievčatá na mamu a ocka, chlapci sa často orientujú na autíčka, vlaky, lietadlá a iné dopravné prostriedky. Všetky deti tiež obľubujú činnosti zamerané na rozvoj kreativity. Okrem kreslenia a maľovania môžete vyskúšať napríklad modelovanie.

Pre rozvoj logického myslenia i motoriky

Už vo veku batoľaťa je dieťa schopné chápať prvé súvislosti. Vhodnými hračkami sú preto puzzle a stavebnice. Aj tieto môžete kupovať podľa veku. Pre menších vyberajte stavebnice s väčšími kockami, pri ktorých nehrozí nebezpečenstvo vdýchnutia alebo prehltnutia malých častí. Väčšie dieliky sa tiež ľahšie spájajú do jedného celku. Menšie dieliky, z ktorých sa dajú postaviť zložitejšie objekty, sú vhodné pre predškolákov a školákov.

Čo do postieľky?

Maznáčik na spanie alebo mäkučké plyšové hračky pomôžu deťom rýchlejšie zaspať. Najväčšej obľube sa tešia rôzne plyšové zvieratká. Či už vyberiete macíka, ovečku, zajačika, somárika, hrocha alebo myšku, iste sa z nich stane nerozlučný spoločník do postieľky. Niektoré deti si plyšové hračky obľúbia natoľko, že si ich so sebou brávajú do škôlky i na cestu k starým rodičom. O zvieratká sa treba tiež poriadne postarať, a tak sa môžu stať stredobodom mnohých zábavných hier.

Hračky na von

Nezabudli sme ani na hry na ihrisku. Do piesku môžete deťom kúpiť rôzne formičky a chlapci ocenia poriadny nákladiak. Pri jeho výbere dbajte o dostatočne odolnú konštrukciu, ktorá vydrží voziť náklad po celom ihrisku. Pohyblivosť detí, postreh a motorické zručnosti podporia zase hry s loptou.

Zábava pre celú rodinu

Aj vy máte radi krásne rodinné chvíle v kruhu vašich blízkych? Na víkendové popoludnie si môžete vybrať rôzne spoločenské hry. Konkrétnu hru zvoľte podľa veku a schopností všetkých členov rodiny. S menšími deťmi, ktoré ešte nevedia počítať, si môžete zahrať napríklad pexeso. Pozor len na jednoduchosť a menší počet obrázkov.

Ak máte väčšie deti, vyskúšajte kartové hry, známe Človeče nehnevaj sa! a k dispozícii sú tiež rôzne náučné hry. Deti sa veľmi potešia tiež hrám zameraným na riešenie rôznych vtipných úloh a môžete vyskúšať aj aktivity podporujúce zručnosť. Známe strategické hry, ako sú Dostihy a sázky alebo Scrabble, ktoré dôkladne preverí vašu znalosť slovenského jazyka a vynaliezavosť, sa budú páčiť školákom.

fotografia: © bigstockphoto

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Tlačové správy