TechnikaTlačové správy

Čím urobiť radosť prvému najdôležitejšiemu mužovi v rodine?

Deň otcov na Slovensku neoslavuje toľko ľudí ako jeho mamičkovskú podobu. Napriek tomu je to sviatok rozšírený po celom svete, ktorý si zaslúži našu pozornosť. Je to oslava otcovstva, vzťahu otca a dieťaťa a úlohy otcov v spoločnosti všeobecne.

Úloha otca v živote dieťaťa nie je zanedbateľná. Uvedomovala si to aj Sonora Smart Doddová, ktorá založila tradíciu oslavy otcov. Chcela tak predovšetkým poďakovať svojmu ovdovenému otcovi, ktorý sa vzorne staral o svojich päť detí. Prvý Deň otcov pripadol na 19. júna 1910 a jeho popularita rýchlo rástla. V roku 1966 ho prezident Lyndon Johnson vyhlásil za oficiálny sviatok, ktorý sa oslavuje tretiu júnovú nedeľu. V roku 1972 ho Richard Nixon vyhlásil za štátny sviatok a odvtedy sa začal šíriť aj do ďalších štátov. Hoci sa vo väčšine štátov vrátane Slovenska oslavuje v rovnaký deň, sú štáty, kde Deň otcov pripadá na iný dátum, napríklad Deň svätého Jozefa 19. marca.

Každý otec je iný, potešte toho svojho 19. júna presne tým, čo zodpovedá jeho charakteru.

Ocko Fittipaldi

Muži a vôňa benzínu jednoducho patria k sebe. Ak je váš otec aj vášnivý šofér, určite ho poteší kamera do auta, ktorej oku nič neunikne. Kamera TrueCam H25 GPS 4K zachytí dokonalé zábery za akýchkoľvek svetelných podmienok a tiež vám prezradí, kde sa v Európe skrývajú rýchlostné radary. Taktiež bude dohliadať na vaše auto, či v ňom nie sú nepozvaní návštevníci, pretože pri najmenšom zatrasení sa spustí nahrávanie. Vďaka mimoriadne kvalitným objektívom, až 40 hodinám záznamu, možnosti stiahnuť všetko vrátane trasy a mnohým ďalším funkciám si budete môcť vychutnať svoju jazdu ešte dlho po návrate z ciest.

Kamera TrueCam H25 GPS 4K je k dispozícii za 249,99 EUR na https://www.truecam.com/sk/

Láska na prvé počutie

Nech už je váš otec fanúšikom akéhokoľvek žánru hudby, ocení jej nerušené počúvanie v tej najlepšej kvalite.  LAMAX Dots2 posúva zvuk do úplne novej dimenzie, takže sa môže úplne ponoriť do svojich hudobných idolov až na 6 hodín na ceste do práce alebo počas športovania. Slúchadlá perfektne sedia v ušiach a Bluetooth s dosahom až 15 metrov poskytuje skutočnú voľnosť pohybu. V slúchadlách môže tiež ľahko počúvať hovor a vďaka kvalitnému mikrofónu ho druhá strana dokonale počuje. Nabíjanie slúchadiel už nemôže byť jednoduchšie, stačí ich vložiť do puzdra, ktoré slúchadlá nabije až 5×. Samotné puzdro je bezdrôtovo dobíjateľné.

Sú k dispozícii za 27,90 EUR na www.lamax-electronics.com/sk

technologické vychytávky

Podporujte ho v jeho zdravom životnom štýle

Ďalšia vec, bez ktorej sa človek nezaobíde, je dobré jedlo. A ak váš otec rád varí alebo je milovníkom ryže všeobecne, potom bude nadšený z ryžovaru Lauben Low Sugar. 6 šikovných funkcií si poradí s rôznymi druhmi ryže a strukovín stlačením jediného tlačidla a majster kuchár v okamihu vykúzli lahodnú polievku a kašu a potom už len všetko vloží do umývačky riadu na umytie. Výhodou ryžovaru je aj to, že ryža po uvarení obsahuje o 40 % menej sacharidov ako pri bežnom varení. Teraz už len keby sa otecko vrátil k svojej diéte.

Ryžovar Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT môžete kúpiť na alza.sk a mall.sk za odporúčanú cenu 99,99 EUR.

Starajte sa o jeho zdravie

Nezáleží príliš na tom, či je váš otec predčasne narodený alebo ešte mladý, vysoký krvný tlak je strašiakom dnešnej doby pre každého. Príliš nízky krvný tlak však rozhodne nie je v poriadku. Ak si zaobstará tlakomer, bude mať svoje zdravie pod kontrolou každý deň. TrueLife Pulse B-Vision je výkonné a veľmi presné zariadenie, ktoré udrží svojho používateľa, a môže ich byť viac ako jeden, v mnohých ohľadoch pod kontrolou. Okrem merania krvného tlaku vás upozorní napríklad aj na nepravidelný srdcový rytmus.

TrueLife Pulse B-Vision je dostupný v sieti lekární BENU za odporúčanú cenu 39,90 EUR.

Pre maškrtné jazýčky

Niekedy stačí veľmi málo, aby ste boli šťastní. Želé medvedíky Haribo Goldbären potešia každý maškrtný jazýček. Tento zlatý fešák tento rok oslavuje 100. narodeniny a je k dispozícii v limitovanej slávnostnej edícii. Táto želatínová pochúťka si získala srdcia ľudí na celom svete bez ohľadu na vek. Pozrime sa, vieš, ktorú príchuť má tvoj otec najradšej. Bude to jahodový, pomarančový, citrónový, malinový, jablkový alebo možno ananásový?

Haribo Goldbären sú k dispozícii za odporúčanú cenu 0,79  EUR.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Technika

Komentáre sú ukončené