Kultúra a umenieTlačové správy

Buchnite si knižnú novinku Kavej a potom rovno do kina!

Skôr ako sa vyberiete na film Kavej, prečítajte si novinku od Michaely Zakuťanskej o návrate dvoch východniarok z Bratislavy späť domov.

Kavej kniha

Internetový seriál Kavej sa stal hitom takmer okamžite na pôvodnom MALL TV. Zážitky dvoch bláznivých východniarok – Kláry a Veroniky – v Bratislave, ktoré spolu „búchajú kavej“ a glosujú život v podaní herečiek Janky Kovalčíkovej a Aničky Jakab Rakovskej sa okamžite stali virálnymi a na YouTube si získali desiatky tisíc fanúšikov. Teraz Kavej mieri na veľké plátna v podobe celovečerného filmu. O tom, ako sa dievčatá popasujú s návratom na východ si však ešte predtým môžete prečítať v knihe scenáristky Michaely Zakuťanskej. Kniha má podtitul Zo západu na východ a my už dnes vieme, že sa máme na čo tešiť. Buchnite si Kavej a potom rovno do kina!

Anotácia knihy Kavej

Klára a Veronika, dve kamarátky z úspešného internetového seriálu Kavej, sa z východu presťahovali na západ, aby si splnili životné sny. Po rokoch však nastal čas, aby sa vydali na cestu domov. Klára sa dozvedá, že jej zomrela babka, Veronika zas plánuje v jednu sobotu absolvovať tri svadby kamarátok z detstva. Mrazák v dome smútku sa pokazil a telo babky je vystavené doma. Veronikin plán stretnúť na svadbe pána Pravého takisto nevychádza. A tak dievčatá počas svojho návratu zažívajú množstvo zábavných a bizarných situácií. Tie zvládajú s východniarskym temperamentom, nadhľadom a láskavým humorom. Veronika s Klárou aj ich blízki sa usilujú prekonávať vzájomné rozdiely, hľadajú lásku, šťastie, zmysel života a svoje miesto vo svete. Kniha Kavej vychádza z rovnomennej filmovej predlohy, na čitateľov však čaká aj množstvo situácií, ktoré sa do filmu nedostali.

Autorka Michaela Zakuťanská

Michaela Zakuťanská (1987) vyštudovala divadelnú dramaturgiu na VŠMU. Je jednou z najvýraznejších súčasných autoriek divadelných hier a adaptácií uvádzaných v slovenských divadlách aj v zahraničí. Venuje sa aj rozhlasovej a scenáristickej tvorbe. Napísala internetový seriál a filmový scenár Kavej. Jej tvorbe nechýba humor a generačná výpoveď..

Viac o knihe: BUX.SK

Publikácia vychádza vo vydavateľstve Ikar, počet strán 232, MOC 14,90 eur.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Kultúra a umenie

Komentáre sú ukončené