Tlačové správy

Aké topánky si vybrať na pracovné stretnutie?

Obchodné stretnutie znamená nutnosť výberu vhodnej, formálnej štylizácie. Nevystačí však pomyslieť len na elegantné oblečenie – popri oblečení sú rovnako dôležité topánky, ktoré k nim ladia. Aká obuv bude fungovať na obchodných stretnutiach?

topánky

Lodičky na ihličkovom podpätku

Ihličkové podpätky sú veľmi štýlovým, ženským typom topánok, ktoré možno nosiť na oficiálnych stretnutiach aj obchodných stretnutiach. Modely v čiernej farbe budú vyzerať skvele v kombinácii napríklad s ceruzkovou sukňou alebo látkovými nohavicami. Oplatí sa však zamerať na klasiku a nepreháňať výšku podpätku, aby ste sa cítili plne pohodlne, voľne sa pohybovali a mohli sa plne sústrediť na obchodné záležitosti.

Kožené lodičky

Pre ľudí, ktorí sa necítia dobre vo vysokých opätkoch, sú pravdepodobne lepšou voľbou kožené lodičky na oveľa pohodlnejšom a bezpečnejšom stĺpiku. Tieto typy topánok sú rovnako elegantné a spĺňajú všetky kritériá na doplnenie oficiálneho biznis outfitu. Navyše, množstvo štýlov, ktoré sú dnes k dispozícii, Vám umožňuje vybrať si verziu, ktorá je pre Vás ideálna. Okrem klasických modelov sú určite zaujímavým variantom lodičky s remienkom umiestneným napr. okolo členku alebo nad priehlavkom.

Lodičky s otvorenou pätou

Plné kožené lodičky sú vhodné po celý rok, no existujú aj ľahšie riešenia na jarné a letné dni. V tomto prípade si môžete vybrať verzie, ktoré zakryjú prsty a zároveň odhalia zadnú časť chodidla. Lodičky s remienkom prechádzajúcim cez pätu zapadajú do formálneho dress kódu a zároveň zaistia pohodlie aj v horúcom počasí. Je teda výbornou voľbou na pracovné stretnutia, keď si nemôžeme dovoliť obuť si napríklad šľapky.

Dámske kožené sandále

Ak hovoríme o lete, stojí za zmienku, že aj sandále sú možnosťou, ktorú môžeme s istotou brať do úvahy pri výbere formálneho outfitu. Podmienkou je samozrejme správny výber strihu a farby – vopred musíte odmietnuť napr. všetky športové verzie, na hrubom klinovom podpätku, s mnohými ozdobami, opaskami, remienkami, odhaľujúcimi príliš veľa z chodidiel. Jemné, klasické dámske kožené sandále však určite budú dobrou voľbou na pracovné stretnutia.

Mokasíny

Pre ženy, ktoré uprednostňujú vkusný vzhľad, ale nemajú rady topánky s niekoľkometrovým podpätkom či stĺpikom, sú ideálnym návrhom na formálne stretnutia mokasíny. Modely s nízkym alebo plochým podpätkom zaručia kancelársky, elegantný vzhľad a budú vyzerať skvele vo väčšine biznis štylizácií. Rovnako štýlovou a zaujímavou náhradou za ne sú loafers a lordsy. Pri príležitosti oficiálnych stretnutí sa však oplatí staviť na klasické modely v skromnejšom vydaní.

Baleríny

Sú balerínky dobrým riešením na obchodné stretnutia? Áno aj nie. Tu je opäť kľúčové zvoliť správny strih. Farebné verzie nosené každý deň, obohatené o prvky ako pútavé mašličky či koráliky, radšej nechajte na poloformálne či neoficiálne príležitosti. K business looku však pristanú minimalistické modely kožených či semišových balerínok v jemných odtieňoch. Ak tu zachováme naznačenú striedmosť, nedopustíme sa módneho faux pas.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Tlačové správy