Kultúra a umenie

Tip na poriadny darček pre muža: luxusný Krstný otec

Celkovo tri knihy v jedinej knihe v špeciálnom luxusnom prevedení. Vianočný darček ako stvorený pre každého poriadneho chlapa, pre ktorého je Krstný otec a jeho tematika viac ako len známy film s Marlonom Brandom. Najskôr je to výborný knižný bestseller, ktorý si v rôznych rokoch a edíciách mohli ľudia prečítať už v množstve jazykov sveta. Slávny The Godfather, čiže krstný otec Vito Corleone a následne aj jeho synovia, tvoria ústredné postavy celkovo troch kníh. Na Slovensku sa však o dva týždne objaví práve spomínaná špeciálna verzia, ktorá v jedinej knihe obsiahne všetky tri a ponúkne aj niečo navyše. Jej celý názov znie Krstný otec – Príbehy rodiny Dona Corleone.

krstný otec od IKARu

Luxusný vzhľad ako ozdoba knižnice

Nie každý chlap má knižnicu s knihami. Možno tak ako niektorí nečitatelia, siahne po knihe ako dekorácií, či ako po doplnení jeho zbierky zaujímavých titulov a autorov. Určitú nepopierateľnú hodnotu však bude mať aj táto. S červenou farbou farbené hrany jednotlivých listov a pevná obálka s papierovým obalom pripomínajúcim luxusné balenie drahého alkoholu, sú len pozlátkom na povrchu. Ojedinelosť knižky je v jej záložke. Nejde o žiadnu kartičku, vlastne ani bankovku, či výhražný list, aký by možno niekto s bujnou fantáziou možno aj očakával. Záložka siaha ešte ďalej. Tvorí ju náboj, ktorý sa dá vkladať do priestrelu na knihe. Kniha je prestrelená 3x, samozrejme nie skutočnou strelnou zbraňou. Napriek tomu je čitateľná, pretože priestrely sa netýkajú miest s dierami. Ťažká kniha je možno veľkým ťažítkom, zároveň však obohatením zbierky, ak sa jej nový majiteľ len trochu venuje aj tomuto druhu umenia. Môže za to jej kvalitné vyhotovenie a do veľkej miery ručná práca. Maloobchodná cena sa pohybuje v cene 69 EUR. Aktuálne je predpredajová cena na bux.sk 55,20 € a po vzore ostatných kníh sledujúc ponuku, vieme, že cena nepochybne určitý čas nižšie už nepôjde.

Ustriehnite si keď tak, aby ešte mali, pretože takýchto kníh sa tlačí vždy len obmedzený počet. Kniha vychádza 16. novembra 2015, čo je dva týždne do vydania.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Kultúra a umenie