podnikyslužby

Na Obchodnej v Bratislave opäť nové stravovacie podniky

Jedným zo súčasných trendov spoločného stravovania je aj zdravá výživa. Ponúkať domáce, alebo bio produkty, je vecou imidžu aj presvedčenia. Postoj k bio produktom majú mnohí aj skeptický. Nič to však nemení na tom, že trendom sú aj podniky, ktoré ponúkajú zdravé, alebo aspoň imidžovo slovenské a domáce. Úspešným je dnes aj každý podnik, ktorý prichádza s originálnym nápadom, logom, imidžom a farbami. Asi najviac v pamäti utkveli Schtoor, neskôr premenovaný na Štúr Café, alebo La Putika a „In Vino veritas, in pivo tiež“. Po dlhšom čase sa opäť niečo deje a je to dokonca na očiach. V príjemnom prostredí si chce posedieť každý. Ulica Obchodná takýchto miest ponúka čoraz viac. Za posledných pár mesiacov tu vyrástli 4 rôzne podniky, ktoré sa orientujú na spoločné stravovanie a lákajú na originálne prostredie.

Obchodná a zopár nových prevádzok
Priamo na ulici s priamym vstupom sme objavili prevádzku Starý mlyn. Na prvý pohľad ide o fastfood, na druhý pohľad o pekáreň a na tretí pohľad je to niečo, čo vás láka navštíviť to aj vďaka vôňam a peknému novému zariadeniu. Prevádzka ponúka drobné sladké pečivo, kávu aj ďalšie výrobky. Neobvyklý formát a predsa si našiel svojich zákazníkov.

Candy manufacture

Za najsladšiu premiéru roka sa kraľuje originálny koncept cukrárskych výrobkov Candy Manufactory nachádzajúci sa pri vstupe do KGB baru. Zástancom zdravej výživy je neďaleká vegetariánska reštaurácia Papaya s heslom „papajte zdravo a chutne“. A to zaberá. Miest, ktoré umožnia na Obchodnej sa dobre najesť je teda čoraz viac. Pred časom zaujal predajca kvalitných burgerov. Nachádza sa tu niekoľko reštaurácií, prípadne z komerčných typických fastfoodov prevádzka McDonalds aj Subway. Naďalej sa držia aj miestne stálice, miestna čínska reštaurácia a v malom okienku jej budovy predajca plnených šišiek. Vzhľadom na častý výskyt medzinárodne úspešných značiek predajcov odevov a obuvi je možné, že sa čoskoro bude ulica profilovať ako reštauračno odevná. Ale skôr by sme boli za tú reštauračnú.

Starý Mlyn, Obchodná

Aj mimo nej a blízko
Novú prevádzku s názvom Farmársky rínek sme našli aj na Mariánskej ulici hneď oproti lekárni Max. V minulosti tu bolo grafické štúdio. Zažili sme tu aj veľmi neochotný a nepríjemný personál, ak ste potrebovali tlač a vôbec grafickú pomoc. Tieto spomienky naposledy vystriedal nález obchodu zameraného na plody našich záhrad a klasických slovenských dobrôt z mäsa, ovocia, zeleniny a mnoho iného.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:podniky

Komentáre sú ukončené