televízia

Markíza pripravuje nový seriál Chatári, akási náhrada Hornej Dolnej

Horná Dolná nám priniesla niekoľko sérií. Televízny seriál so svojským, často trápnym humorom, sa však zapísala do sŕdc divákov práve nastavením, ktoré sa hocikedy nepodarí. Pokusy seriálov na TV JOJ v tom zlyhali opakovane. Horná Dolná využila výborný humor Michala Kubovčíka, talent Dana Herinaba, ale tiež „filmovo piščanske“ nárečie a osobitosti regiónu v dedinke s ho… kakaovníkom na ruke a ľudia si to zamilovali. Kombináciu reálnej dediny a reálnych ľudí ochotných hrať s profesionálnymi hercami, sme mali radi. Oddychový seriál napriek tomu, že v závere neprinášal žiadne zásadné zmeny pre dej a každá epizóda tak akoby začínala s čistým štítom bez ovplyvnenia druhej, je od prvého dielu aj v ponuke VOYO.

Náhradou má byť seriál Chatári

Chatári sa objavili už v Českej republike. Tam však seriál niesol aj názov Osada. Bol o ľuďoch, ktorí sa v rámci chatárskej osady dostávaj do konfliktov. Sú rozhádaní pre odlišní politický názor, ale aj preto, že jedni sú z Prahy, jedni sú Moraváci a podaktorí nie sú ani jedno. A také niečo nie je prípustné. Seriál mal svojich nadšencov aj odporcov, no úspech sa páčil Markíze, ktorá tak pripravuje svoju verziu.

Chatári seriál na jeseň Markíza

Z hercov Hornej Dolnej, ktorí presídlia sem, sa objavia Zuzka Šebová Kubovčíková, Marta Sládečková ale nepochybne aj ďalší z pôvodného osadenstva. Podľa prvých informácií by sa mal do markízáckej seriálovej tvorby vrátiť aj Maroš Kramár, ktorý bol od čias Búrlivého vína skôr vnímaný ako súčasť seriálov TV JOJ. Grafika odhaľuje aj herca-hudobníka Mariána Čekovského, ktorý je spolu s Kramárom hlavné tváre jojkárskeho Inkognita.

Je ešte ťažké odhadnúť, ako veľmi bude seriál Chatári vtipný, zaujímavý a pozerateľný. TV Markíze sa však v seriáloch určite darí viac ako iným televíznym staniciam. Dokázali to Svätým Maxom, ktorý síce nepokračoval, ale mal svoje kvality. V neposlednom rade však výbornými kvalitami zaujal aj seriál Druhá šanca, ktorého nakrúcanie pokračuje a uvidíme tak aj druhú sériu.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:televízia