Bývanie

Lepidlá v spreji šetria čas a sú vhodné na viacnásobné použitie v priemysle

Výkonný zamestnanec a vysoká efektivita práce sú snom každého zamestnávateľa. Prispieť k tomu môže aj voľba vhodných produktov, ktoré ušetria čas, ako napríklad lepidlá v spreji. Odborníci z technologickej spoločnosti 3M sa pri ich vývoji okrem iného zamerali na širokú paletu využitia, od lepenia papiera až po lepenie kovov. Trio najúspešnejších lepidiel teraz dostalo nový dizajn pre jednoduchší výber.

3M lepidlo v spreji

Lepidlá v spreji sa od tých bežných odlišujú hneď niekoľkými výhodami. Jednou z najväčších je bezpochyby fakt, že pri ich používaní majú pracovníci voľné ruky a nepotrebujú žiadne ďalšie náradie. Stačí len stlačiť ventil na spreji. Zdá sa to ako maličkosť, ale výrobný proces sa vďaka tomu veľmi zefektívni.

Stojí za to spomenúť aj univerzálnosť ich využitia. Trojica najobľúbenejších 3M lepidiel v spreji je vhodná na menšie priemyselné použitie, rovnako aj na údržbu a rôzne opravy. Každé z lepidiel v spreji 3M je vhodné na iný účel, ich spoločným menovateľom je však rýchlosť a spoľahlivosť. „Viacúčelové lepidlo Super 77 je vhodné na použitie v automobilovom priemysle alebo pri tvorbe reklamných kampaní, hodí sa ale aj na domáce využitie. Ak pri práci potrebujete extrémnu lepiacu silu, je tu lepidlo Scotch-Weld 90, ktoré je spoľahlivým pomocníkom pri výrobe nábytku, aranžovaní reklamných vitrín alebo povrchovej úprave pracovných plôch. Na prácu s polyuretánovými alebo latexovými penami slúži lepidlo Scotch-Weld 74,“ odporúča Jan Hastík zo spoločnosti 3M.

Ponuku lepidiel 3M skvelo dopĺňa priemyselný čistič na báze citrusového oleja. „Čistič je vhodný na všeobecnú údržbu a čistenie. Bez ťažkostí rozpúšťa a odstraňuje olej, mastnotu, asfalt a ďalšie nečistoty. Navyše neobsahuje žiadne agresívne chemické zložky, ktoré by pre zamestnancov mohli byť potenciálne škodlivé,“ opisuje Jan Hastík.
Všetky spomenuté lepidlá a priemyselný čistič sú k dispozícii v nových upravených obaloch. Tie sú navzájom farebne odlíšené, majú veľké číslice a zreteľnejšie symboly pre jednoduchší výber vhodného produktu.

Produktové tipy:

Viacúčelové lepidlo 3M Super 77
Ideálne na lepenie ľahkých a hladkých materiálov, ako je papier, pena, plast, drevo a ďalšie. Je bezfarebné, nezanecháva škvrny, dobre sa vstrebáva, rýchlo schne a poskytuje dlhodobú pevnosť. Vyniká tiež vysokou odolnosťou proti vode a teplotám od -30 °C až do 60 °C.

Lepidlo v spreji 3M Scotch-Weld 90
Vyniká extrémnou lepiacou silou, a preto je vhodné predovšetkým na používanie pri podlahových krytinách, kobercoch alebo rôznych kovoch. Vyznačuje sa výbornou odolnosťou voči vode a chemickým latkám, a tiež dlhou životnosťou.

Lepidlo v spreji 3M Scotch-Weld 74
Vyvinuté za účelom lepenia pružných polyuretánových alebo latexových pien, a to vzájomne, ale aj k iným materiálom. Lepidlo vyniká jednoduchou aplikáciou, rýchlym schnutím a tvarovaním penovej hmoty do požadovaných štruktúr.

Priemyselný čistič 3M
Čistiaci sprej na báze citrónového oleja odstraňuje rôzne nečistoty, zvyšky lepidiel, rozpúšťa a uvoľňuje mastnotu bez toho, aby sa materiál musel namočiť. Vďaka jednoduchému použitiu nahrádza brúsenie a mechanické opracovanie materiálu.

O spoločnosti 3M

3M – je popredná globálna technologická spoločnosť so sídlom v St. Paul v USA. Už dlhšie ako 100 rokov vyvíja inovatívne výrobky a riešenia pre priemysel, energetiku a telekomunikácie, bezpečnosť a zabezpečenie, zdravotníctvo, kanceláriu a domácnosť. Diverzifikované portfólio 3M zahŕňa vyše 50 tisíc výrobkov. Všetky výrobky spája jedna vlastnosť – v danom odvetví predstavujú inovatívne riešenie, ktoré okrem dômyselnosti a efektivity podporuje udržateľnosť, bezpečnosť a zdravie ľudí. Výrobky 3M sa ponúkajú napríklad pod značkami Scotch®, Post-it®, 3M™ Spofaplast®, FUTURO™, VHB™, Dual Lock™, Scotch-Brite™, Trizact™, Cubitron™, Bumpon™, 3M™ Novec™, Dyneon™, Thinsulate™, Ceradyne®, Peltor™, Speedglas™ a ďalšími.

3M Slovensko s. r. o. – pôsobí ako výhradné zastúpenie spoločnosti 3M na slovenskom trhu. Radí sa medzi najvýznamnejších partnerov slovenského priemyslu, zdravotníctva, školstva a vedy. Silu a obľubu značky 3M potvrdzuje ocenenie Business Superbrands 2015 v Slovenskej republike. V každej oblasti činnosti 3M nadväzuje na 100 rokov pôsobenia v oblasti inovácií. Viac informácií o spoločnosti 3M a jej nasadení pre inovácie je k dispozícii na portáloch www.3M.sk, www.3Mpribehy.sk. Vždy aktuálne informácie o 3M získate aj prihlásením sa k odberu noviniek 3M na engage.3m.com/prihlaste-sa-k-odberu-noviniek-3M.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Bývanie