službyzábava

Kde kúpiť audioknihy lacno a rýchlo, či dokonca ihneď online?

Audioknihy sú podoba kníh, ktorá sa dostala do povedomia až v posledných rokoch, no nikdy nezaznamenala veľký boom. Je to preto, že kniha je vo svojej podstate nenahraditeľná. Vypočuť si niekoho cudzí hlas, ako knihu číta znamená nechať hrať zvuk, ktorý nemusíme chápať a vnímať celý. Pri prepočutom detaile nám tak zanikne súvis a opakovane vracať nahrávku sa nie vždy technická dá ľahko spraviť.

Vypočutie audioknihy a elektronika

V každom prípade audioknihy sú určite výborným spestrením a výbornou príležitosťou pre kohokoľvek, čo nemôže siahnuť po klasickej knihe. Žena pri žehlení, domácich prácach, vianočnom pečení, alebo muž pri práci v dielni sa tak môže učiť angličtinu, užívať si nejaký triler, krimi, či pokojne romantiku bez toho, aby musel vlastnými očami knihu čítať. Dobré je si vypočuť nahrávky pred spaním, kedy využívate čas, ktorý by sa inak pri problémoch so spánkom inak ani využiť nemohol.

Audioknihy sú dostupné aj cez internet

Audioknihy sa dajú bežne kúpiť v každom dobrom kníhkupectve. Niektoré sú priamo nazvané ako audiokniha, iné ako mluvené / hovorené slovo a na Slovensku poznáme aj označenie KNP – čo je skratka pojmu „Knihy na počúvanie“.

Najlepšie príbehy do vašich uší
Vo všeobecnosti však na Slovensku vychádza málo kníh. Najznámejšie sú Storočný starček, ktorý vyskočil z okna a zmizol, Polícia od Jo Nesba, Nahovorené knihy od Dominika Dána, alebo novinka Čierna hra od Jozefa Kariku. Audioknihy sú totiž nákladné a náročné na výrobu, honoráre a záujem o ne je len z radov tých, komu vyhovuje takáto podoba. Slovensko je malý trh, ale pravdou je, že výrazne za situáciu môžu aj piráti, ktorí rozširujú tieto diela bezplatne ďalej.

Na internete u nás aj v susednej českej republike je jediná predajňa, ktorá sa už viac ako desať rokov usiluje o dobré renomé audiokníh a obsahuje tiež veľmi pestrý výber prevažne českých titulov. Audiolibrix je ostatne pojmom samým o sebe. O lacné audioknihy, respektíve lepšie povedané, cenovo dostupné audioknihy sa preto môžete uchádzať nepochybne priamo tam. Pri porovnávaní iných miest si totiž všímame, že najširšia ponuka audiokníh v slovenskom a českom jazyku sa naozaj nachádza priamo tu.

 

 

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:služby