službyTlačové správy

3 hlavné dôvody, prečo použiť business messages v komunikácii so zákazníkmi

Rakuten Viber: Vďaka smartfónom môžete komunikovať so svojimi zákazníkmi oveľa jednoduchšie a efektívnejšie. Čo sú business messages a aké výhody do kumunikácie prinášajú?

Rakuten Viber obchodné správy

Business messages sú idealnym spôsobom, ako komunikovať priamo so zákazníkmi.  Predstavte si SMS správy a pridajte k nim logá, ikonky, fotografie, gify, emoji, interaktívne tlačidlá, QR kódy, priame odkazy a všetko ostatné, čo je pre digitálnu komunikáciu 21. storočia automatické.  To, čo vznikne, sú business bessages od Rakuten Viber.  Možností, ako takúto komunikáciu personalizovať, je naozaj veľa a vy môžete úplne prispôsobiť vizuálny štýl a tón komunikácie vašej značke a aktuálne prebiehajúcej kampani. Business messages môžete odosielať prostredníctvom jednosmerného alebo obojsmerného kanála, ktorý príjemcom umožňuje interakciu.  Viber naviac chráni všetky dáta svojich užívateľov obojstranným šifrovaním a poskytuje úplné súkromie komunikácie. Preto sú business messages kompatibilné aj z pohľadu GDPR. Business messages sú novým komunikačným a marketingovým nástrojom, ktorý sa hodí pre najrôznejšie spoločnosti od kuriérov, e-shopov a finančných inštitúcií, až po mobilných operátorov a iných poskytovateľov služieb.  Ide o marketingový kanál novej generácie s veľmi konkurencie schopnou cenou.

  1. Business messages sú skvelé pre generovanie potencionálnych zákazníkov 

Vývoj digitálneho marketingu v posledných rokoch prináša značkám inovatívne spôsoby, ako oslovovať a generovať nových potenciálnych zákazníkov.  Jedným z týchto spôsobov sú práve business messages v komunikačných aplikáciách, ktoré ponúkajú vysoké percento otvorení a potenciálnych konverzií.  Viber tak môže marketérom pomôcť získať nových potenciálnych zákazníkov prostredníctvom priameho kanála pre komunikáciu na jedno kliknutie.  Navyše business messages sú aj finančne prístupné a nepredstavujú pre marketingový budget veľkú záťaž.

  1. Business messages zvyšujú zapojenie zákazníkov

V posledných rokoch komunikačné aplikácie zmenili spôsob, akým spolu ľudia komunikujú.  Prinášajú tiež nový spôsob, ako so zákazníkmi môžu komunikovať značky.  Túto zmenu iniciovali sociálne médiá. Komunikačné aplikácie však idú ešte ďalej.  Zákazníci majú stále menší záujem o tradičnú ATL reklamu.  Chcú, aby k nim značky mali bližšie, a aby ich spôsob, akým komunikujú neobťažoval.  Business messages sú perfektným riešením, pretože v porovnaní s tradičnými digitálnymi nástrojmi komunikácie so zákazníkmi, akými sú Newsletter alebo SMS, ponúkajú až 10 x vyššiu úspešnosť otvorenia.  Ak je správa navyše dobre spracovaná a ponúka zmysluplný obsah, dosahuje potom vysoké hodnoty CTR a generuje významný trafik.

  1. Business messages ponúkajú zákaznícku podporu

Okrem toho, že sú ideálnym spôsobom, ako komunikovať so zákazníkmi, sú Business messages tiež vynikajúcim spôsobom, ako im poskytnúť zákaznícku podporu.  Fungujú lepšie ako tradičné SMS a objavujú sa na platforme, ktorú zákazníci používajú.  Správy môžu byť ušité na mieru a môžu byť tiež spolu s chatbotmi použité pre služby zákazníkom a zákaznícku podporu.  To samozrejme znamená veľkú pomoc pre zamestnancov zákazníckej podpory a príjemný zážitok pre zákazníkov, ktorý môže pomôcť upevniť ich lojalitu.  Firmy navyše platia len za doručené správy, ktoré môžu sledovať a následne upravovať a zlepšovať tak interakciu používateľov.

Business messages sú inovatívnym komunikačným nástrojom pre každú značku a vďaka osobnej interakcii so zákazníkmi ponúkajú podstatne väčšiu efektivitu než tradičné SMS.  Business messages umožňujú značkám jednak komunikovať svoje hodnoty a tiež dosiahnuť vyššiu interakciu zo strany užívateľov.  To všetko v natívnom a bezpečnom prostredí.

Pokiaľ vás Business messages zaujali, kontaktujte nás businessmessages@viber.com

O platforme Rakuten Viber:

Rakuten Viber spája ľudí. Nezáleží na tom, kto sú, alebo odkiaľ sú. Naša celosvetová užívateľská základňa má prístup k celému radu funkcií, ako sú individuálne rozhovory, videohovory, skupinové zasielanie správ, novinky a diskusia so svojimi obľúbenými značkami a celebritami. Našim užívateľom prinášame bezpečné a slobodné prostredie na zdieľanie svojich emócií.

Rakuten Viber je súčasťou Rakuten Inc., svetového lídra v oblasti e-commerce a finančných služieb. Je oficiálnym komunikačným kanálom FC Barcelona a oficiálnou aplikáciou na zasielanie správ a telefonovanie pre Golden State Warriors.

Pridajte sa k Viberu a užite si najlepší komunikačný zážitok na svete!

Najnovšie informácie o aplikácii Viber sú pre vás vždy pripravené v oficiálnej komunite Viber Slovakia. Tu sa dozviete novinky o nástrojoch v našej aplikácii a môžete sa tiež zúčastniť zaujímavých ankiet.

Zaujímajú vás ďalšie informácie o Rakuten Viber? Nájdete ich tu brand center.

 

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:služby