Voľný čas

0 eur bankovka Karel Gott ešte nevyšla, no špekulanti ju už predávajú

Internet je zaujímavý nástroj. Umožňuje dať do predaja aj niečo, čo niektorí špekulanti ani nemajú, no už na tom môžu pekne zarobiť. Medializované informácie o vydaní novej nula eurovej bankovky prí príležitosti 80. narodenín Karla Gotta, uvádzajú novinku v susedných Čechách až na túto nedeľu. Do nedele zostávajú ešte 4 dni. Ale na aukčnom portáli Aukro.cz sa už teraz nachádza niekoľko ponúk na túto bankovku. Šialene predraženú, no predajcovia vedia, čo robia.

Karel Gott 0 eur

Bankovka bude zaujímavá aj vzácna

Nedeľa je jediným dňom, kedy sa bude dať na jedinom možnom mieste kúpiť bankovka s Karlom Gottom. Tým jediným miestom je predajňa Supraphone v Prahe, kde sa očakáva nával. Napriek tomu, že Čechy nemajú euro menu, má pre nich tento koncept význam v rámci turizmu, či zberateľstva. Bankovky sú atraktívne, no najmä tá d božským Kájom musí mať hodnotu aj pre samotnú osobnosť slávneho speváka. Nikto nemá bankovky skôr. No predsa sa objavujú špekulanti, ktorí sú si nesmierne istí tým, že bankovky mať budú, ujde sa im a sú ochotní aj prestreliť.

Všetci, čo prídu osobne do predajne platní na jednej z pražských ulíc, sa môžu pokúsiť o šťastie a stihnúť kúpiť v miestnom automate bankovku za 50 Kč. Ak ju veľmi chce, na aukro.cz mu ju s radosťou predajú špekulanti za prestrelenú sumu  1 890 kč až 3450 kč. To znamená v prepočte až 135 eur za niečo, čo sa aj u nás predáva za 2 eurá. Samozrejme, niekto iný si odstojí rad a má to šťastie, že býva v Prahe. Aj to je dôvod, že predajcovia naozaj môžu nájsť svojho zákazníka.

Aj napriek tomu, že reálne nič ešte nemajú a cena je šialene prestrelená.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Voľný čas

Komentáre sú ukončené