Tlačové správy

Súkromný dodávateľ Energie2 od nového roka zlacňuje elektrinu

Energie2Tlačové správy: Slovenský dodávateľ elektrickej energie a zemného plynu Energie2, a. s., Bratislava má dobrú správu pre svojich odberateľov. Od nového roka 2015 zníži pre všetkých svojich odberateľov – z radov obyvateľstva aj podnikov, ceny elektriny. Presná výška zníženia cien bude zverejnená o niekoľko dní, pretože ceny ešte podliehajú schváleniu regulátorom trhu, ktorým je ÚRSO (Úrad pre reguláciu sieťových odvetví). Informoval o tom riaditeľ Energie2 Dávid Vlnka.

,,Zatiaľ ešte nemáme schválené ceny energií na budúci rok. Príslušný cenový návrh sme už podali a teraz čakáme na jeho schválenie od ÚRSO. Už teraz však môžeme všetkým našim terajším i budúcim odberateľom elektriny oznámiť, že v novom roku budú za elektrinu od Energie2 platiť vo všetkých tarifných triedach menej ako v tomto roku. Percento zliav bude v rôznych tarifách rôzne, ale zníženie cien elektriny sa bude týkať všetkých našich zákazníkov a to na všetkých distribučných územiach,“ konštatoval D. Vlnka.

Dodal, že zníženie cien elektriny sa bude týkať tak silovej elektriny, ktorej výšku stanovuje Energie2, ako aj celkovej výslednej ceny ,,na faktúre“. Do nej sú zarátané aj rôzne poplatky spojené s prenosom, distribúciou či reguláciou sústavy. ÚRSO už dávnejšie signalizoval pokles týchto poplatkov. Dodávatelia však ešte stále čakajú na to, aká bude tarifa za prevádzkovanie systému a tarifa za systémové služby.

,,Samotná cena silovej elektriny bude podľa našich odhadov tvoriť iba cca tretinu z konečnej ceny v roku 2015. Určite ju však oproti roku 2014 znížime, čo nám umožňujú priaznivé ceny silovej elektriny na európskom trhu. Z vývoja cien tak budú mať úžitok aj naši odberatelia. Naše ceny sa dlhodobo snažíme udržať na nižšej úrovni ako ich majú dominantní dodávatelia na jednotlivých distribučných územiach. Preto sa oplatí prejsť k nám aj ich doterajším odberateľom, lebo u nás dostanú lepšie ceny. A to tak domácnosti, ako aj podnikatelia,“ povedal D. Vlnka.

Energie2 je slovenská spoločnosť zabezpečujúca dodávku elektrickej energie a zemného plynu na slovenskom, českom a poľskom trhu pre všetky typy firiem, organizácie, verejný sektor aj domácnosti. V roku 2013 začala spoločnosť veľkoobchodnú činnosť aj v Maďarsku a Chorvátsku. Na všetkých týchto trhoch Energie2 dodáva spolu 10 000 firemným zákazníkom a 100 000 zákazníkom z radov domácností. Spolupráca so zahraničnými výrobcami a dodávateľmi energií, Energii2 umožňuje flexibilne a operatívne reagovať na vývoj trhu a zákaznícke potreby. Domácnosti môžu s Energiou2 ušetriť až 8 %. Pri Nebeskej ponuke majú až 6 rokov garantovanú nižšiu cenu oproti tradičnému dodávateľovi elektriny a plynu.

Energie2 prináša aj podnikateľskej verejnosti rôzne benefity, medzi ktoré patrí jednoduchá komunikácia a prehľad, lebo elektrinu a plyn dodáva jeden dodávateľ. Každý klient vyžaduje osobitný mix služieb. Ceny preto Energie2 kalkuluje na mieru každému klientovi osobitne podľa spotreby, distribučnej sadzby a ďalších požiadaviek. Zmenou dodávateľa elektriny a plynu ušetrí zákazník peniaze za energie.

Zmena dodávateľa plynu a elektriny je zadarmo. Pri zmene dodávateľa, okrem zníženia ceny, nepocíti zákazník inú zmenu. Elektromer, vedenie a poruchy naďalej rieši ten istý distribútor ako doteraz, takže nikto nezasahuje do technického zariadenia, nehrozia žiadne demontáže. Firmy získajú silného a flexibilného partnera pre strategické komodity. Medzi produkty Energie2 patria dodávky elektrickej energie a zemného plynu koncovým zákazníkom, zvýhodnené podmienky pri dodávke oboch komodít súčasne, zvýhodnené ceny pre domácnosti firemných zákazníkov, odborné energetické poradenstvo (optimalizácia a nastavenie technických parametrov odberného miesta), facility management (technické a servisné úkony, správa budov) a doplnkové produkty na úsporu energií.

K zákazníkom Energie2 patria tisícky domácností, malých, stredných i veľkých firiem, ale aj obce a mestá. Cieľom spoločnosti je, aby jej zákazníci boli spokojní a preto svoju firemnú politiku individuálne prispôsobuje ich potrebám. Tento prístup prináša úspech a počty nových zákazníkov sa každý rok zvyšujú.

Ďalšie informácie sú na www.energie2.sk, info@energie2.sk , infolinka: 0850 166 066

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Tlačové správy