služby

Pošta zlepšila sledovanie zásielok a notifikácie, EB balík ale nepresmeruje

Od januára 2021 sa na stránkach Slovenskej pošty objavuje celkom nové sledovanie zásielok. Ak ste si niečo objednali a dostali ste sledovacie číslo z podacieho lístka priamo od obchodu, či od predajcu v inzeráte, máte možnosť nahliadnuť do oveľa lepších stránok, než po minulé roky. Aktuálne tak sekcia venovaná sledovaniu polohy zásielok zobrazuje mimo číslo a aktuálny stav, aj jednotlivé informácie ako sú:

  • váha zásielky
  • cena dobierky
  • cena poistenia
  • miesto podania zásielky aj s miestom doručenia a otváracími hodinami
  • hlavne však možnosti notifikácie

Notifikácia je cennou novinkou

Dôležitá novinka a zmena je políčko pre aktivovanie notifikácie. Dokonca je možné nazvať si konkrétnu zásielku po svojom, čiže prijaté informácie tak viete rozlišovať, ak si nechávate posielať notifikácie na viacero zásielok. Notifikácie si môže aktivovať odosielateľ, aj prijímateľ nezávisle od seba. Prakticky to znamená, že ak je zásielka podaná a chcete vedieť o každom pohybe, zmene stavu, prekladiska, či naloženia na rozvoz, viete si nechať zasielať okamžité informácie. Rovnako si viete nastaviť poslanie len informácie definitívneho doručenia. To ocení hlavne odosielateľ, keď chce mať záruku prijatia zásielky adresátom.

Presmerovanie zásielky typu EB žiaľ nepustí

To, čo by sme vítali a očakávali, je možnosť zadania inej adresy k zásielke EB (Expres balík), ktorá putuje k vám. Najmä pri balíkoch by sme takúto funkciu uvítali. Niektoré eshopy sa momentálne dosť zdržujú. Veľký nápor porovnateľný s predvianočným obdobím môže spôsobiť oneskorenie a tak pošta nemusí zastihnúť človeka tam, kde práve je. Presmerovanie na alternatívnu adresu by bolo výhodou. Azda aj to príde. Technická podpora na žiadosti o presmerovanie neodpovie ani do 3 dní. Pošta je zrejme alternativa al viagra senza ricetta in farmacia preťažená aj v rámci zákazníckeho servisu.

Slovenská pošta sledovanie zásielok

Iné zásielky aplikácia pošty presmerovať umožňuje, majú to na reklame. Iné pritom nie. Snaha o niečo také nám nevyšla a to v prípade veľmi dôležitom. Škoda.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:služby