BývanieTechnika

Extol, výrobca vychytávok a chytrých zariadení aj pre smart domácnosť

Smart domácnosť, alebo ak chcete inteligentná domácnosť, je čoraz viac obľúbený pojem medzi spoločnosťami, ktoré ani nemusia mať zameranie na bývanie a technológie. V prvom rade sa nám spájajú iniciatívy zavádzania inteligentných riešení do interiéru a exteriéru s energetickým priemyslom a mobilnými operátormi. Do prostredia smart domácností sa však dostávajú najmä výrobcovia jednotlivých riešení a produktov. Medzi všetkými aj Extol, výrobca z Českej republiky a obľúbená značka aj na Slovensku.

zásuvky Extol

Extol na poli smart riešení pre smart domácnosť

Skúsení domáci majstri aj profesionáli vnímajú značku Extol najmä ako výrobcu ručného a elektrického náradia. Značku Extol nesie aj viacero produktov od najmenšej skrutky po brúsne diamantové kotúče, či najodolnejšie vrtáky. Vzhľadom na širší záber značky je nejaký čas v ponuke aj viacero elektrických zariadení. V roku 2017 pribudli do ponuky aj vychytávky určené do interiéru a miestností ako obývačka, spálňa alebo kuchyňa. Sú to najmä zariadenia spojené s pripojením k elektrickej sieti, zväčša ovládateľné cez diaľkové ovládanie, ale prejavuje sa už aj internetové pripojenie, ktoré diktuje technologický vývoj už niekoľko rokov.

Inteligentné zásuvky alebo vypínače

Prinášajú múdre riešenia, ktoré využívajú diaľkové ovládanie, alebo WIFI pripojenie pre komunikáciu s mobilom. Elektrické zásuvky, ktoré viete vypnúť pomocou mobilu sú skvelým nápadom. Viete tak vypnúť čerpadlo na záhrade, hoci ste kilometre ďaleko, dokážete tak ovládať viacero samozapínacích zariadení, ak dokážete ovládať prívod elektriny.

WIFI zariadenia Extol, riešenie pre smart domácnosť

Za zmienku stojí viacero druhov zástrčiek, ktorých aktívnosť sa dá vypínať a zapínať pomocou diaľkového RF ovládača. Na rozdiel infračervených ovládačov nie je nutné smerovať ovládačom priamo a nevadia ani prípadné prekážky medzi vašou rukou a zariadením. Riešenie je vhodné pre imobilných ľudí na lôžku, starších ľudí, alebo tých, ktorí sú už na pokraji spánku a vstávať celkom z postele im práve nepríde vhod. Vychytávkou sú vypínače na svetlá, ku ktorým, čuduj sa svete, nie je nutné prirábať nové elektrické rozvody. Postačí mať prívod energie v objímke a ovládanie žiarovky je tak nezávislé na tom, kde vám nainštalovali vypínače. Tie si totiž môžete zapojiť kdekoľvek sa vám v miestnosti hodí, alebo ich nepripínať nikam. Stropné svietidlo tak viete pohodlne ovládať z vypínača, ktorý sa môže nachádzať kdekoľvek v miestnosti, podľa aktuálnej potreby.

Medzi inteligentné riešenia, ktoré určite je nutné spomenúť, patrí aj merač spotreby elektrickej energie. Na prvý pohľad bežná zástrčka, no displej prezrádza, že zvládne oveľa viac. Zobrazenie spotreby od určitého časového úseku vie dať pomerne cenné informácie o tom, ako veľmi úsporný spotrebič naozaj je a aký má reálny podiel na vašej spotrebe konkrétna zástrčka a k nej pripojená spotreba. Spomínať zástrčky, ktoré je možné časovať a zaistiť tak pravidelné zapínanie v rovnakom čase, je dnes už na poli týchto zariadení jednou zo základných samozrejmostí.

Extol sa naďalej vyvíja. V ponuke má viacero svetelných zdrojov, domácich vychytávok a zlepšovákov pre pohodlie. Pre rok 2018 je tak nepochybných niekoľko noviniek a postupný vývoj aj v tejto oblasti. Keď už s atak propaguje táto oblasť, očakáva sa od nej rozvoj a ďalšie zdokonaľovanie toho, čo nám ponúkajú technológie.

Spomenuté produkty pre smart domácnosť:

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Bývanie

Komentáre sú ukončené