Voľný čas

Disney vydalo Disney Infinity už aj ako STAR WARS

Štúdiá Disney sa už niekoľko rokov úspešne venujú aj vývoju počítačových hier a to nie len pre najmenších, ale aj hráčov všetkých vekových kategórií. Pred pár rokmi svetu predstavili koncept Disney Infinity v ktorom do hry na hernej konzole zapojíte plastové figúrky. Vyberiete si postavu s ktorou chcete hrať, postavíte ju ku konzole a s ňou následne môžete plniť misie aj priamo v hre. Znie to nereálne a predsa je to pravda. Druhá verzia uvedená minulý rok priniesla postavičky od MARVEL a tento rok koncom augusta sa na trhu objavili Hviezdne vojny. O čo v hre vlastne ide?

Star wars Twilight of the republic

Hviezdne vojny v hernej podobe
Disney infinity je známe rozsiahlymi svetmi v ktorých sa dá hrať, alebo režimom hry známym ako TOY BOX. V ňom neexistuje veľa obmedzení, možno ak len v rámci ovládania. Vytiahnuť a poskladať si môžete svoj vlastný svet, vlastné pravidlá, dráhy, prekážky a vytvoriť tak vlastný herný svet a pravidlá podľa seba. V rámci herných svetov si však fanúšikovia Hviezdnych vojen užijú aj priamo originálny svet planét Coruscant, Naboo či Tatooine a ďalších. Na nich máte možnosť zažiť viacero úloh, ktoré by mal vedieť splniť hráč akéhokoľvek veku so znalosťou angličtiny. V slovenčine a ani češtine hra nie je. V angličtine, ktorú nemožno považovať za komplikovanú, sú písané príbehy, no ak nerozumiete jazyku, stačí sa riadiť GPS navigáciou a údajom o vzdialenosti cieľa. Viacero úloh má podobné riešenie a pokiaľ máte skúsenosti z predošlých hier Disney infinity, nemáte žiaden problém s ovládaním. všetko tvorcovia zachovali veľmi podobné.

Nekonečno a viac nekonečno
Disney Infinity používa slovo, ktoré sa dá preložiť ako nekonečné. A to doslova. Hra naozaj ponúka nekonečné možnosti. V rámci herných svetov s tematikou Hviezdnych vojen sa dá hovoriť o hrateľnosti pre pár postavičiek a ďalšie možnosti spustenia konkrétnych misií, aby ste dosiahli lepšie hodnotenie niektorých misií a ich splnenia. V jednom takom hernom svete máte jednu hernú líniu. Vo svete STAR WARS v základnom balíčku, v ktorom sú aj dve figúrky Anakin Skywalker a Ashoka Tano, sa stretávame so štyrmi planétami. Hra obsahuje originálnu hudbu a mnoho známych postavičiek mimo vaše figúrky. Samozrejme počítajte oproti filmovej podobe s miernou úpravou do animovanej hernej podoby. Hrať môžete mimo hlavnú hernú líniu aj viacero bočných misií, plniť vedajšie úlohy, zbierať rôzne body, ukryté balíčky, príšerky, alebo chytať pokazené drony. Nie sú to celkom identické svety, no na mnohé charakteristické prvky sa nezabudlo.

Pozrite si video, ako prebieha hra. Pobaví vás na niekoľko hodín až dní. Nečudujte sa, keď jej budete venovať pozornosť aj niekoľko týždňov. Akonáhle totiž hru pripojíte online, otvára sa vám doslova nekonečný svet. Slovenské fanstránky, ktoré sa hre venujú výrazne a rozsiahlo nájdete na adrese DisneyInfinity.net. Zaujímavosťou je, že kým štartovný balíček Twilight of the Republic obsahuje 4 planéty, už sa objavil v predaji aj ďalší herný svet STAR WARS a stále nie je posledný. Máme sa na čo tešiť. Oficiálnym distribútorom hry je Comgad.cz

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Voľný čas

Komentáre sú ukončené