Tlačové správy

Chrípková epidémia – ako na ňu s Vincentkou

Počet osôb nakazených chrípkou a jej podobnými ochoreniami na Slovensku stále narastá. Zatvorených je tiež množstvo škôl, niektoré nemocnice už vyhlásili zákazy návštev a doporučuje sa tiež vyhýbanie sa miestam, kde sa sústreďuje väčší počet ľudí. Hygienici hodnotia situáciu ako epidémiu – hranica 1500 ochorení na 100 000 obyvateľov je už plošná epidémia. Počty chorých sa však zvyšujú – pokiaľ ste to podcenili s prevenciou ako je očkovanie, otužovanie, či zvýšený príjem vitamínov, existuje niekoľko spôsobov, ako si pomôcť, keď chrípka prepukne. Z liekov prinášajú úľavu paracetamol a ibubrofen, na urýchlenie liečenia a úľavu pomáhajú rôzne babičkovské recepty – čaj s medom a citrónom, dostatok spánku a osvedčená minerálna voda Vincentka. Najviac sú chrípkou ohrození seniori, deti, diabetici, onkologicky chorí, fajčiari a obézni.

darkove-vincentka-komercne

Lekár radí

Primár MUDr. Jiří Hnátek, vedúci lekár Kúpeľov (Lázní) Luhačovice, a. s, odporúča liečbu pomocou prípravkov, ktoré tlmia symptomatické prejavy, ako sú nosné kvapky, lieky znižujúce teplotu či bolesť. Odporúča tiež popíjať aj minerálnu vodu Vincentku, prípadne ju kloktať. Inhalácia tejto vody je vhodná až na doliečenie po odznení akútnych príznakov. Táto voda pôsobí vďaka svojmu zloženiu ako čisté expektorans, liečivo zrieďujúce hlien, ktorý produkujú dýchacie cesty a uľahčuje tak jeho vykašliavanie. Veľmi dôležitá je prevencia na zabránenie šírenia nákazy hlavne častejším umývaním rúk alebo nosením tvárových rúšok. Najvhodnejšia je izolácia chorých osôb tak, aby nechodili do kolektívov.

Úľava pomocou Vincentky

Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., ktorá vlastní práva na jej plnenie do fliaš dodáva: ,,Vincentka pomáha odstraňovať sekundárne následky a nepríjemné sprievodné prejavy ochorenia dýchacích ciest. Predovšetkým pomáha zlepšovať dýchanie. Pri ochoreniach dýchacích ciest sa nadmerne tvoria hlieny, ktoré blokujú dýchacie cesty, dutiny a hromadia sa v hrtane, nose a priedušnici. Svojou konzistenciou sťažujú ich vykašliavanie či vyfúkanie. Oxid uhličitý, ale aj soli vo Vincentke obsiahnuté, majú tú schopnosť, že rozpúšťajú hlieny a následne umožňujú pacientovi, aby sa ich zbavil. Vincentka je prírodná liečivá minerálna voda vyvierajúca v Kúpeľoch Luhačovice a nazýva sa aj liekom našich babičiek. Jej priaznivé účinky sa prejavujú pri širokom spektre ochorení. Vincentka preukázateľne pomáha pri chrípke, angíne, ochoreniach horných aj dolných dýchacích ciest, ale aj pri žalúdočných a iných problémoch.”

Firma Vincentka vyvinula celú škálu výrobkov, ktoré sú vyrobené na báze Vincentky tak, že sa z nej získava silný koncentrát a ten sa primieša do krémov, zubných pást, pastiliek. Pastilky sú veľmi dobré pri ochoreniach krku, angínach, ale aj pri strate hlasu a oslabení hlasiviek. Vincentka je vhodná pre všetky vekové kategórie. Pre malé deti od 0 do 3 rokov existuje špeciálny sprej s aplikátorom. Vincentka je vhodná aj pre alergikov s alergickou nádchou.

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Tlačové správy